Izba Przemysłowo-Handlowa

Branding przemysłu i handlu Miasta Gwarków

logo
branding

Klient

Zadanie

Identyfikacja Izby Przemysłowo-Handlowej w Tarnowskich Górach wymagała renowacji. Głównym celem była zmiana logo, które mogłoby stać się fundamentem nowego systemu wizualnego, wspierającego kreowanie marki instytucji na regionalnym rynku.

Rozwiązanie

W ramach współpracy z Izbą Przemysłowo-Handlową w Tarnowskich Górach przygotowaliśmy nowe logo, którego celem było odświeżenie wizerunku organizacji. Projekt został opracowany na bazie elementów istotnych dla działalności stowarzyszenia: nazwie oraz silnych odwołań do miasta, handlu i przemysłu. Stworzony znak stał się fundamentem nowej identyfikacji.

Projekt: nowe szaty Izby Przemysłowo-Handlowej

Nowy sygnet, będący częścią całego logo, zaprojektowaliśmy w oparciu o charakterystykę Izby oraz symbolikę miasta Tarnowskie Góry. Uwzględniliśmy w nim miejskie barwy oraz atrybuty handlu i przemysłu.

Kształt znaku oraz zastosowana kolorystyka są jednoznacznym odwołaniem do miejskiej heraldyki (herbu, flagi i barw miasta). Ze względu na to, że Tarnowskie Góry mają bogatą górniczą historię sięgającą początków XVI wieku, wewnątrz zarysu herbowej tarczy umieściliśmy wizerunek pyrlika i żelazka, a więc narzędzi kojarzonych z górnictwem i przemysłem. W centralnej części swoje miejsce ma uproszczone wyobrażenie monety, która jest nawiązaniem do handlu i handlowych aspektów działalności stowarzyszenia.

Nowe logo Izby Przemysłowo-Handlowej w Tarnowskich Górach
Symbolika w logo IPH Tarnowskie Góry
Izba przemysłowa w Tarnowskich Górach
Papeteria Izby Przemysłowo-Handlowej w Tarnowskich Górach

Rebranding
Karaś Studio

24 kwietnia 2020 Karaś Studio zmieniło się w agencję Cucaburra